16 Kasım 2010 Salı

Phoenix Suns 100 - 94 Denver Nuggets


Bir tarafta çıktığı deplasman turnesinden 1 galibiyet 2 yenilgiyle dönen ( İndiana maçına yenilgiden öte bir şey demek gerek ama neyse ) fakat 2 gün sonra evinde çıktığı Lakers maçını kazanarak şampiyona bu sene ilk kez mağlubiyet aldıran Denver. ( Denver Lakers maçından sonra 4 gün maç yapmadı ).

Diğer tarafta ise Sacramento ve Lakers maçlarını kazanan ( Lakers , Suns maçıyla bu sene kendi evlerinde ilk kez maç kaybetmiş oldu ) Phoenix.

Maçı kimin kazancağını etkileyecek faktörün Suns'un Denver maçında ne kadar dirençli kalacağına bağlıydı.Çünkü Suns , Lakers maçından sonraki gün Denverla maç yapıyordu .Diğer tarafta ise yukarda belirttiğim gibi Denver 4 gündür dinleniyordu.

Suns'ta dünkü Lakers maçında sakatlanan Lopez'in yerine Frye ilk 5 başlıyordu.Bundan 4-5 gün önce Phoenix Suns koçu Alvin Gentry'in yaptığı açıklama Hidayet'i 6.adam gibi kullanabileceğini söylemişti ama bu maçta Hido ilk 5'teydi.

İlk çeyrekte Phoenix takımı dünkü Lakers maçının etkisiyle yorgunlardı ve şutları girmiyordu.Suns'un halini görünce Denver farkı açacağını düşündüm ama Nene'nin maçın başlarında 2 faulle kenara gelmesi onları kötü etkiledi ve ilk çeyrek 22-20 Denver lehine bitti.

2. çeyrekte Nene'nin oyuna girişiyle Denver , pota altını domine etmeye başladı ve farkı açmaya başladı ama Hill attığı basketlerle maçın kopmasını önledi.Devre 58-46 Denver üstünlüğüyle sona erdi.


3. çeyreğin başında Phoenix oyuncuları Nene'yi tutmayı ve şut sokmayı bildiler ve daha çeyreğin 3. dksı yeni bitmişken George Karl mola aldı (60-54) Bu moladan sonra Denver toparlanmaya başladı ve çeyreği 76-69 önde bitirdi.

4. çeyrekte ise Hido 2. beşle birlikte başladı.Dragic topu kendi yarı alanından aldı Denver sahasına getirdi ve Hido'ya topu verdi.Durum böyle olunca Hido'da oynamaya başladı ve Suns son çeyrekte Hido'nun sayesinde farkı kapamaya başladı ve maçın bitmesine 6.30 dk kalırken Hido'nun basket fauluyle öne geçti.Ondan sonra Phoenix farkı korudu ve maçı kazandı.

Hido maçı 9 sayı-7 ribaunt-3 asistle tamamladı.Phoenix'te Nash 15 sayı-7 asist-4 ribaunt, J-Rich 11 sayı-6 ribaunt ve Grant Hill 14 sayı-3 ribaundla oynadı.Hakim Warrick benchten gelerek 21 sayılık katkı yaparken bir başka bench oyuncusu Josh Childress 10 sayı-8 ribauntla katkı verdi.

Nuggets'ta ise Carmelo Anthony 20 sayı-22 ribaunt yaparken ( 22 ribaundla kariyer rekorunu kırmış oldu ), Arron Afflalo 15 sayı-7 ribaunt, Chauncey Billups 14 satı-2 asist, Nene Hilario 14 sayı-3 ribaunt ve benchten gelen Al Harrington 14 sayı-4 asist-5 ribaunt yaptı.

Ek bilgi : Hido'nun son çeyrekte 2. beşle birlikte başlaması ve Genrty'in yaptığı açıklama hakkında birazdan yazı yazacağım.

Hiç yorum yok: