16 Kasım 2010 Salı

Alvin Gentry Dediğini Yap


Hidayet Suns'la yaptığı ilk 3 maçta 5 faul ortalamasını tutturmuştu ve savunmada çok zorlanmıştı.Daha ligin elit uzunlarını pek görmemişti ama genede kalıplı 4 numaraları tutamıyordu.Gentry'de yaptığı açıklamada bu durumun farkında olduğunu ve Hidayet'i daha kalıplı 4 numaralarla eşleşeceği maçlarda benchten getirebileceğini söylemiş.

Bloga 2 aydır yazmadığım için o haberi bloga koyamadım.Yoksa yazacağım yazıda helal olsun Gentry hemen uygulamaya koy diyecektim ama 2 maçtır bunu ilk 5 konusunda uygulamadı.Fakat bu sabahki Phoenix Suns - Denver Nuggets maç sonucu yazısında da belirttiğim gibi son çeyrekte bir uygulayım dedi.Verimini fazlasıyla aldı.Phoenix Hido'nun sayesinde maçı çevirdi.

Hidayet top eline geldiğinde topu nasıl kullanacağını bilen oyuncu.İlk 5 başladığı maçlarda Nash topu pek ona vermiyor ve topu kendi kullanıyor ( Bu sene Nash'ta bencillikte başlamış gibi.Maçı ben kazanacağım havasında ) Ama 2. beşte Dragic atmayı seven bir oyuncu olduğu için Hidayet 2. beşte başlarsa sorun olmayacaktır.Dragic topu getirir Hido oyunu oynatır Dragic'te şutları potaya gönderir.

Yukarda bahsettiğim durum Hido'nun takımı oynatması durumu.Diğer ihtimal ise Hido'ya sen 4 numarada devam et ama benchten gel diyebilirler.O zaman nolur?Gene Hido'nun yararına olur.Fakat Hido yukardaki durum kadar verimli olamaz ama genede karşısında yıpranmış ya da yedek bir 4 numara karşısında ilk 5'te başladığı durumdan daha verimli olur.

Alvin Gentry Denver maçından sonra yaptığı açıklamada hala kim olduklarını bilemediklerini ama zamanlarının olduğunu söylemiş.

Eğer bu zaman içerisinde 2-3 numarayı boşaltıp Hido'ya yer açmayacaksan ve onu 4 numarada oynatmaya ısrar edeceksen Hido'yu benchten getirmek en mantıklı seçenek.

Hiç yorum yok: