29 Aralık 2010 Çarşamba

Orlando Kimi Alacak?


18 Aralık akşamında Orlando 2 büyük takasa imza atarak tekrardan şampiyonluk adayı haline geldi.Ancak bu takaslara imza atarken Howard'ın yedeği Gortat'ı Phoenix'e göndererek uzun rotasyonunda Howard'ın yedeği kalmamış oldu.Bu takaslardan sonra bir çok insan gibi bende Orlando'nun bir takasa daha girip kadrosuna Howard'ın yedeği olabilecek bir uzun katacağını düşündüm.

Takaslardan sonra gelen haberlerde düşündüğüm gibiydi.Orlando'nun NY'dan Turiaf ve 76'ers'tan ise Tony Battie'yi takas etmek için görüşmelere başladığı söyleniyordu.Ama bu haberlerden sonra Otis Smith çıkıp ''Acele etmeyeceğiz.1 ay içinde bu sorunu hallederiz.Heyecana kapılmayın'' gibi açıklamalar yaptı.

Bu açıklamadan bir süre sonra Orlando'nun Diaw'ın peşine düştüğü söylenirdi.Buda yetmezmiş gibi ertesi gün Troy Murphy ve Marcus Camby haberleri çıktı.Bir anda takas piyasası Orlando'nun hangi uzunu alacağı haberleriyle kaynamaya başladı.

Turiaf ve Battie

Turiaf olayın biraz şov tarafında olduğu için Battie'yi takas etmeleri daha mantıklı olur.Battie eski Orlando oyuncusu sistemi biliyor.Zaten Orlando'da Clark,M.Allen,Orton gibi uzunlarda var.Bunlardan birisini gönderip Battie'yi kolayca alabilirler.

Diaw,Murphy ve Camby

Diaw'ın çok yönlü olması onun en büyük artısı.Orlando'da belkide bunun için takas etmek istiyor olabilir Diaw'ı.Ancak karşılığında Bobcats'ın Jason Richardson'ı istediği söyleniyor.Bobcats biten kontratların peşinde koştuğu için Jason'u istemesi mantıklı ancak Orlando'nun sistemine en çok uyan oyunculardan birini Diaw karşılığında vermesi mantıklı bir şey değil.

Hem Murphy gibi dış şutu ve ribauntlardaki aktif yapısı olan hem de Nets'in göndermek için can attığı (Chris Duhon veya Quentin Richardson'u verip anlaşabilirler) oyuncu varken Diaw'ı Jason'un karşılığında almak aptallık olur.

Son olarakta Camby haberleri çıktı.Portland her ne kadar kadroyu gençleştirecem desene elindeki tek pivotu Orlando'ya vereceğini düşünmüyorum.Belki 36 yaşında olduğu için düşünebilirler(Ne koparırsak kardır hesabı). Camby Orlando'da Howard'ın iyi bir yedeği olur ama yukarda da dediğim gibi adam 36 yaşında.

Toparlarsak Orlando'nun sadece Howard'ın yedeği olabilecek bir oyuncu dışında 4-5 oynayan oyuncu alacaksa bu kesinlikle Murphy olmalıdır.Sadece saf bir uzun alacaklarsa Batman'ı ( Battie'yi) almalarını doğru olur.

Hiç yorum yok: